18. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Kolarstwie Szosowym

3–4 czerwca, Bychawa

Jak co roku zawodnicy mogli spróbować swoich sił w jeździe indywidualnej na czas (3.06) oraz w wyścigu ze startu wspólnego (4.06). Wśród uczestników nie zabrakło specjalistów ortopedii i traumatologii narządu ruchu! Niekwestionowanym bohaterem Mistrzostw został Profesor Sławomir Snela z Rzeszowa, który w swojej kategorii wiekowej zdobył brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas, a także złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego. Tuż za podium, na czwartym miejscu – w zawodach jazdy indywidualnej na czas – uplasował się z kolei Profesor Łukasz Matuszewski z Lublina. Poznań również nie został w tyle – Dariusz Szkudlarczyk zajął trzecie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego, natomiast Wojciech Jurasz (jazda indywidualna) stanął na drugim stopniu podium.