Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!

Jesteśmy wszyscy świadkami ogromnego rozwoju ortopedii i traumatologii w ostatnich latach. Nowoczesne implanty, innowacyjne technologie, techniki małoinwazyjne, dostęp do kursów i szkoleń wszystko to pozwala, by nasi pacjenci jeszcze szybciej wracali do utraconego zdrowia.

Chirurgia ręki i kończyny górnej to kwintesencja ortopedii, zajmująca się częścią ciała, która łączy człowieka z otaczającym światem. Ręka to nie tylko precyzyjny narząd do pracy, ale również możliwość komunikacji, odbierania bodźców zewnętrznych czy ważny element wielu kultur na Ziemi.

Kończyna górna doznaje urazów najczęściej z całego ludzkiego ciała. To od nas, od naszej wiedzy i umiejętności zależy jak dobrze będziemy diagnozowali, leczyli i prowadzili pacjentów ze schorzeniami tej części ciała.

Sympozjum Sekcji Chirurgii Ręki to możliwość poszerzenia horyzontów, wymiany doświadczeń i usystematyzowania wiedzy. Planowana tematyka kierowana jest do rezydentów, specjalistów, lekarzy pracujących w poradniach. Planujemy przeanalizować problemy dotyczące diagnostyki i leczenia bólów nadgarstka, urazów nerwów i najczęstszych złamań.

Obecność radiologów i fizjoterapeutów pozwoli nam podejść do wielu problemów interdyscyplinarnie. Prócz wykładów i szkoleń, planujemy liczne warsztaty i spotkania z pionierami Polskiej Chirurgii Ręki. Bliskość morza, wiosna i otoczenie miasta z ponad 1000-letnią historią to kolejny powód do odwiedzenia Gdańska. Do zobaczenia!


Strona wydarzenia

 

dr n. med. Filip Dąbrowski

Przewodniczący Sekcji Chirurgii Ręki PTOiTr